КИЇВ (QHA) -

Директор українсько-ізраїльського інституту стратегічних досліджень Альберт Фельдман у понеділок, 27 лютого на круглому столі в Торгово-промисловій палаті України, присвяченому обговоренню підвищення НКРЕКП вартості підключення до електромереж, висловив своє ставлення до зростання тарифів і дав рекомендації для підтримки українських підприємств, повідомив кореспондент QHA .

— Світові економічні експерти говорять про те, що всередині держави мають виникати структури, які підтримують власних виробників у рамках політики замкненого протекціонізму. Такий підхід дозволяє сільськогосподарській державі будувати ефективну промисловість, зазначив він.

За словами Фельдмана, внутрішній протекціонізм це, в першу чергу, підтримка виробника.

У другу чергу, це надання йому (вітчизняному виробникові,  ред.) всіх можливих прав і свобод для того, щоб він міг виробляти відповідні ресурси. Інакше всі засоби виробництва просто лежать,  наголосив директор українсько-ізраїльського інституту стратегічних досліджень.

Як приклад він навів внутрішню індустріалізацію, яка проходила в Ізраїлі.

Ця внутрішня індустріалізація була побудована на тому, що треба було створити максимальну інфраструктуру для зароджуваного бізнесу. Бізнесу не було, умови, в яких Ізраїль намагався створити сьогоднішні успіхи, були набагато гірші, ніж ті, в яких зараз перебуває Україна. Проте була розгорнута система, завдяки якій у великих містах були створені промислові парки, була створена інфраструктура. Також на законодавчому рівні було визначено, що комунікації, будь-яке підприємство, яке виникає, отримує безкоштовно. При цьому держкомпанія, яка також є монополією, не мала право змінювати певну структуру при своєму створенні, поінформував Фельдман.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, після заяви НКРЕКП про 6-кратне підвищенні тарифів на підключення до електромережі голова парламентського комітету України з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк назвав зростання вартості електрики тарифним шоком.

ФОТО: інтернет

QHA