КИЇВ (QHA) -

Робота українського бізнесу в окупованому Росією Криму є ризиком для України та інструментом для маніпуляції російськими спецслужбами. Кожен із бізнесменів, який працює на окупованій території, може під тиском з Росії здійснювати певні дії або робити заяви не в інтересах України для збереження власного бізнесу. Про це заявив економічний оглядач Андрій Яницький в ефірі телепрограми «Чорноморської» ТРК.

— Потрібно розуміти, що, по-перше, це великий ризик для самої України, коли бізнесмени стають такими агентами впливу... Частина їх бізнесу знаходиться в Криму, вона вразлива для російських силових структур, які можуть маніпулювати цими бізнесменами... Це завжди поле для маніпуляцій, для тиску, — повідомив експерт.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, компанія «Титанові інвестиції», контрольний пакет акцій якої належить українському олігарху Дмитру Фірташу, була включена до списку санкцій. Це сталося через те, що «Титанові інвестиції» регулярно постачають сировину на завод Фірташа в Криму.

Більш того, ця компанія була зареєстрована в Москві після анексії Криму, а точніше — у червні 2014 року, а її керівником є ​​громадянин Росії та друг Фірташа Олександр Ємелін, який вже давно активно співпрацює з українським олігархом (компанії Euronit Kereskedelmi, «Зангас-НГС », З Cronos Im-Ex). Раніше були виявлені й інші складові частини ведення Фірташем бізнесу в Російській Федерації.

ФОТО: інтернет

QHA