КИЇВ (QHA) -

Фінансовий аналітик Єгор Перелигін заявив, що після «очищення» ПриватБанк можуть продати або розділити на декілька менших банків. Про це він заявив на прес-конференції у Києві 11 січня, передає кореспондент QHA.

— Приєднання ПриватБанку до Ощадбанку це найгірший сценарій. Залишаються варіанти або провести аудит і очистити баланс банку, і коли завершиться цикл очищення, його можна продати. У світі є успішні приклади. Другий варіант його «порізати». Це досить складно в українських умовах, з високим рівнем корупції і непрозорими судами виникають корупційні ризики, сказав експерт.

Як повідомляло QHA, акціонери ПриватБанку направили до Кабміну листа з проханням до держави увійти у власність банку. У цьому ж листі акціонери зобов'язалися до 1 липня 2017 року реструктуризувати кредити, видані банком юридичним особам, з урахуванням вимог Нацбанку.

Увечері 18 грудня Кабінет Міністрів і Рада нацбезпеки і оборони України підтримали націоналізацію ПриватБанку.

У Нацбанку уточнюють, що перехід у державну власність ПАТ ПриватБанк відбувається згідно зі ст. 41.1 «Закону про систему гарантування вкладів фізосіб».

Кабінет Міністрів України виділив кошти для стабілізації ситуації з ПриватБанком.

Бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що ПриватБанк став жертвою свавілля Національного банку України. Коломойський повідомив, що звернутися до Кабінету Міністрів з пропозицією про приватизацію банку довелося, перш за все, через дії НБУ, який спровокував паніку серед клієнтів.

23 грудня глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що перед націоналізацією з ПриватБанку вивели 2,6 млрд.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заявило про розслідування провадження щодо ПриватБанку про зловживання коштами рефінансування.

QHA