КИЇВ (QHA) -

Державні та приватні китайські компанії негласно заходять на окупований півострів Крим як інвестори, надаючи окупантам послуги і поставляючи промислове обладнання. Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар.

За словами експерта, в управлінні СБУ Херсона не завершене розслідування за фактом участі китайського судна JIAN JI 3001 у прокладанні енергомосту окупантів до Криму через Керченську протоку.

У цьому розслідуванні, як вказує автор, немає підозрюваних, а компанія «Shanghai Foundation Engineering Group», що володіє судном, так і не була внесена до списку санкцій в Україні.

Стверджується, що ще одна китайська компанія — державна CNBM International, яка ще 2013 року інвестувала у проекти «Актив Солар» братів Клюєвих, зараз є бенефіціаром декількох геліокомпаній у Криму, які недавно отримали майже мільярдний російський підряд на виробництво електроенергії.

Третя китайська компанія, назва якої зберігається у таємниці, поставила підприємству кримського «спікера» Константинова обладнання для кар'єра і вже завершує його монтаж.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Малиновський райсуд Одеси розглянув 15 березня адміністративний протокол про порушення митних правил капітаном судна Sky Moon і визнав його винним у перевезенні поза українським митним контролем з території АР Крим понад 3 тисячі тонн технічної соди. Суд ухвалив конфіскувати предмет контрабанди вартістю майже 18 мільйонів 427 тисяч гривень в дохід держави, а також конфіскувати транспортний засіб, який використано для вчинення правопорушення — морське судно Sky Moon.

ФОТО: інтернет

QHA