МОСКВА (QHA) -

Керченський суднобудівний завод «Залів» в окупованому Росією Криму в обхід санкцій отримав генератори німецького концерну MAN.

Про це повідомляє агентство РБК, посилаючись на джерело, знайоме з матеріалами російського Мінтрансу.

Фінська компанія Wärtsilä через санкції відмовилася поставляти на завод дизельні генератори для будівництва аварійно-рятувального судна за три мільярди рублів, тому їх довелося замінити на генератори німецької компанії MAN, розповіли у міністерстві.

Цю інформацію агентству також підтвердив партнер декількох російських суднобудівних компаній. За його словами, генератори компанії MAN довелося встановлювати на судно саме через відмову фінської компанії.

У німецькій компанії заперечують поставки свого обладнання в Крим, проте не виключають його перепродаж. У компанії підкреслили, що діючі санкції забороняють поставляти генератори кримським компаніям або використовувати їх в Криму.

Нагадаємо, 3 січня глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що Україна знайде важелі впливу на німецькі компанії, які вважають Крим російським. Зокрема, йшлося про компанії Volkswagen і Adidas.

Раніше повідомлялося, що в анексованому Криму ведуть незаконну діяльність німецькі компанії DHL Express, Adidas і Puma.

Джерело: РБК

QHA