КИЇВ (QHA) -

22 листопада в аеропорту міста Дніпра затримали директора естонської компанії Apolineja OU у справі про розробку програми електронного декларування для Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Про це повідомила прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.

— Як з'ясувала прокуратура Київської області, колишній директор компанії "Міранда" Юрій Новіков уклав договір з Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), згідно з яким "Міранда" зобов'язувалася розробити ПЗ для системи е-декларування. Отримавши кошти від ПРООН, Новіков з метою ухилення від сплати податків уклав договори з компанією Apolineja OU, до яких вніс завідомо неправдиві відомості з розробки ПЗ для системи е-декларування, — написала вона.

Сарган зазначила, що екс-керівник компанії "Міранда" перерахував 140 тисяч доларів, отриманих від ПРООН та Міжнародної організації з міграції, на рахунок Apolineja OU.

— Нині директор естонської компанії затриманий, найближчим часом суд обере йому запобіжний захід. Слідчі дії тривають.

Нагадаємо, 20 листопада прокуратура Київської області завершила досудове розслідування з приводу директора компанії "Міранда", який вивів кошти міжнародних організацій на іноземне виробництво і ухилявся від сплати податків на суму близько 1,5 мільйона гривень.

Йому інкримінують вчинення злочинів за ч. 2 ст. 212 (ухилення від сплати податків), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 366 (службове підроблення за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

QHA