КИЇВ (QHA) -

Заступник голови бюджетного комітету ВРУ Віктор Кривенко в ексклюзивному коментарі для журналіста радіо Hayat Едуарда Солодовника повідомив подробиці бюджетного процесу та свій прогноз щодо першого читання головного фінансового документу України на 2018 рік.

— Потреби переселенців з Криму та Донбасу в бюджеті Мінсоцполітики не відповідають сучасним реаліям. Тому бюджетний комітет надав уряду доручення підготувати актуальні пропозиції, оскільки попередній варіант не адекватний потребам сьогодення, підкреслив Кривенко.

На думку народного обранця, найбільш актуальні зміни пропонували секретар комітету ВР з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення Наталія Веселова та перший заступник голови парламентського комітету з питань промполітики та підприємництва Максим Єфімов.

Заступник голови бюджетного комітету ВРУ повідомив, що в порівнянні з 2017 роком в Бюджеті-2018 доходи збільшилися до 877 млрд грн. (у 2017 - 702,4) та видатки до 948 млрд (минулого року – 790). На сьогодні узгодження бюджету відбувається в передбачені строки.

 Депутати подавали свої пропозиції до 1 жовтня, 19-20 жовтня на засіданні продовжилося подання пропозицій. Минулого тижня робоча група депутатів врахувала понад 800 пропозицій. Наш комітет вирішив зі своїми рекомендаціями направити законопроект до ВРУ для прийняття в першому читанні. Мій прогноз по бюджету, що у першому читанні є шанс ухвалити запропонований варіант головного фінансового документа України. Що ж стосується схвалення Бюджетного кодексу, який іде паралельно, то мій прогноз, що у такому вигляді він схвалений не буде, зазначив Кривенко.

Нардеп пояснив, що кодекс передбачає збільшення навантаження місцевих органів влади, повернення пільг, адресну адаптацію. На його думку, сьогодні в Україні від великої кількості грошей великі міста потерпають, бо навіть не встигають їх освоїти. Таким чином, мільярди лежать на депозитах, а райони, села справді набагато менше забезпечені, а щодо пільг очікуються великі дискусії.

— Поправки до Бюджетного кодексу необхідні, оскільки КМУ намагається перекласти частину пільг на органи місцевого самоврядування та хоче перерозподілити кошти з великих міст, які мають профіцит бюджету, тим, кому не вистачає. З одного боку логіка є, з іншого це не буде мотивувати міста заробляти більше, адже сам алгоритм і той факт, що підприємства, зареєстровані у великих містах, там же сплачуються податки, а люди живуть, наприклад, у райцентрі. І сама формула виходить, що у великих містах краще з бюджетом. Тому, з іншого боку, виходить, що виникає певна несправедливість, бо хтось не працював, не залучав бізнес та не створював робочі місця, але все одно буде отримувати кошти, аргументував Кривенко.

Зазначимо, що у 2018 році в проекті держбюджету на потреби Мінсоцполітики передбачено 152 млрд грн, Мінохорони здоров’я - 55 млрд грн. В той же час, міністр освіти та науки України Лілія Гриневичзапропонувала виділити на реалізацію положень реформи освіти в 2018 році 1,85 млрд грн.

Мінохорони здоров'я наступного року додатково отримає більше 13 млрд гривень за реалізацію прийнятої парламентом медичної реформи. Ще 5 млрд грн пропонується виділити на субвенцію на соціально-економічний розвиток регіонів, який у парламенті називають "виділенням грошей на округ".

QHA