КИЇВ (QHA) -

З початку липня виробники мають право самі встановлювати ціну на продовольчу продукцію. Раніше їм в обов'язковому порядку треба було декларувати її і обґрунтовувати потребу у зміні.

У списку продуктів, ціни на які більше не регулюються державою — борошно, хліб простої рецептури, макаронні вироби вітчизняного виробництва з нетвердих сортів пшениці, крупи, цукор, яловичина, свинина з кістками, м'ясо птиці у тушках, ковбаси варені 1-го сорту, молоко жирністю 2,5%, сметана жирністю 20%, масло вершкове жирністю 72%, сир жирністю 9%, яйця курячі, олія рослинна, пише УНІАН.

Як раніше заявляв прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, регулювання цін на продукти харчування служило годівницею для корупціонерів-чиновників, які ходили торговими мережами і вимагали з них хабарі.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2016 до 1 січня 2017 року проект про припинення держрегулювання носив статус пілотного. В результаті проведеного дослідження з'ясувалося, що там, де ціни на продукти харчування регулювалися, вони були вищими, ніж там, де цього не відбувалося.

ФОТО: інтернет

QHA