КИЇВ (QHA) -

Виводити російський капітал з України необхідно виключно в рамках чинного законодавства. Про це заявив член ради НБУ Василь Фурман, коментуючи блокування російських банків активістами в Україні.

На його думку, позитивний імідж для країни в очах світової спільноти можна створити лише за допомогою конструктивного підходу.

— Якщо ми йдемо в Європу, треба працювати у рамках чинного законодавства.Бо весь світ сьогодні дивиться на Україну в контексті подій, які відбуваються на Сході, замурованих банків, якихось інших негативних подій. Нам треба формувати позитивний імідж у світі і дуже багато вкладати в це. Нам потрібен конструктив.

Він повідомив, що російські банки зараз працюють в оптимальному для себе та України ключі — продають свої українські активи іноземним інвесторам.

Кращий варіант для цих банків бути проданим американським, європейським або українським інвесторам. І російські банки працюють у цьому напрямку. Сбербанк уже проданий, залишилося тільки узгодити документи.

Нагадаємо, 7 березня глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Національний банк України має негайно відреагувати на визнання Сбербанком РФ документів проросійських терористичних формувань на Донбасі. Він зазначив, що за обслуговування клієнтів з документами так званих «ДНР» і «ЛНР» для компанії, що працює в Україні, санкції мають бути введені негайно.

10 березня санкції стосовно Сбербанку були схвалені урядом, а 16 березня указ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо ряду юридичних осіб з РФ підписав президент України Петро Порошенко.

21 березня президент Сбербанку Герман Греф заявив про те, що фінансова організація перебуває у пошуку «максимально швидких варіантів» виходу з ринку України. Глава правління банку згадав про масові акції протесту проти діяльності російських фінансових структур в Україні. На думку Грефа, має місце «повне потурання з боку правоохоронних структур України».

27 березня консорціум інвесторів придбав 100% акцій ПАТ «Сбербанк» (Україна), яке є дочірнім банком ПАТ «Сбербанк Росії». Затвердження передачі активів відбудеться після схвалення угоди державними регуляторами Латвії та України.

ФОТО: інтернет

QHA