КИЇВ (QHA) -

Приватбанк має намір призначити на пост голови правління громадянина Чехії Петера Крумханзля.

У найближчому майбутньому буде проведено узгодження його кандидатури у наглядовій раді Приватбанку.

Петер Крумханзль у 1989 році закінчив Карлів університет у Празі, за освітою — математик. З 2004 по 2008 рр. працював у чеському Raiffeisenbank операційним директором.

Банкір має досвід роботи в Україні — з 2008 по 2011 рр. у "Райффайзен Банку Аваль" він був операційним директором.

З 2011 по 2013 роки Крумханзль працював у компанії Interim Management & Consulting, з 2013 по 2016 рр. — головним операційним директором у словенській філії австрійської компанії Heta Asset Resolution. Останнє місце роботи — головний операційний директор (Chief Operating Officer) у китайському Home Credit China (з травня 2016 року по теперішній час).

Петер Крумханзль володіє англійською, німецькою, російською, чеською та японською мовами.

Нагадаємо, 19 грудня 2017 року Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів колишніх керівників ПрАТ ПриватБанк Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, можливо, ними контролюються.

QHA повідомляло, що у вересні-листопаді Приватбанк активізувався з подачею позовів до структур, які, за даними ГПУ, стали боржниками банку за підсумками минулорічної реструктуризації / трансформації корпоративного портфеля (коли борги «старих» позичальників на 127 млрд. грн. були фактично переоформлені на «нових» позичальників, яких пов'язували з «приватівцями»).

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року уряд схвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку.

В результаті аудиту з'ясувалося, що 100% корпоративного кредитного портфеля Приватбанку було видано пов'язаним з банком особам, і фінустанова була докапіталізовано на суму 116,8 млрд. грн. 1 липня 2017 року настав термін внесення застав зі зв'язаними кредитами у Приватбанку, однак колишні бенефіціари фінустанови Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов не виконали свої зобов'язання.

У зв'язку з невиконанням зобов'язань колишніх власників Приватбанку, влада розпочала процедуру примусового стягнення боргів.

QHA