КИЇВ (QHA) -

Австрійський будівельний концерн STRABAG готовий розглянути можливість заходу на український ринок.

Про це заявив міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян сьогодні на відкритті оновленого відділення «Укрпошти» у Києві, передає кореспондент QHA.

За словами Омеляна, відповідні перемовини вже проведені і у разі ухвалення концерном позитивного рішення на українському ринку зросте конкуренція, що дозволить у результаті забезпечити високу якість українських доріг

— Тільки що ми завершили перемовини з однією з найбільших будівельних компаній світу STRABAG. Вони готові розглянути можливість заходу на український ринок. Якщо це станеться, ми вважаємо, що це величезний крок вперед для України, тому що ця компанія перебуває у топ-10 компаній світу, лідер ринку таких держав, як Німеччина, Австрія, Хорватія. Номер два на ринках Польщі Угорщини. Якщо вона буде працювати в Україні, це підвищить рівень конкуренції і ми зможемо забезпечити високу якість українських доріг, — зазначив він.

Говорячи про ситуацію з ремонтом українських доріг, міністр зазначив, що починаючи з 2016 року у відомстві сконцентрувалися на поточному та капітальному ремонті доріг, а з цього року акцент буде робитися на капітальний ремонт.

Омелян нагадав, що у 2018 році на ремонт доріг виділили рекордну цифру — 50 млрд грн, що у два з половиною рази вище, ніж у минулому. Разом з тим, міністр відзначив, що інвестиції в автодороги мають бути на порядок вище і висловив надію, що нарощування темпів фінансування дорожнього господарства продовжиться.

— Наша мета — щоб протягом чотирьох, максимум п'яти років Україна отримала повністю ефективну дорожню мережу в усій країні, — сказав він.

Довідка. STRABAG Societas Europаеa — публічна австрійська будівельна компанія з головним офісом у Відні. Strabag SE спеціалізується на будівництві промислових, офісних і житлових будівель, доріг, тунелів та інших комунікацій.

STRABAG SE входить у десятку найбільших будівельних компаній світу і є одним з найбільших будівельних концернів Європи. У Німеччині, Словаччині, Румунії і Хорватії концерн є лідиром на будівельному ринку. У Чехії, Австрії та Угорщини посідає друге місце за обсягами виконуваних будівельних послуг, у Польщі — третє місце. Компанія має численні представництва у східно- та південноєвропейських країнах. В останні роки компанія посилює свої позиції на інших континентах. З країн колишнього СРСР працює, зокрема, в Росії. У 90-ті рр. компанія активно брала участь в становленні виду сучасної Москви, сфокусувавшись на будівництві адміністративних і житлових будівель. Останні два десятиліття російське представництво концерну почало здійснювати проекти в промисловому, дорожньому та концесійному будівництві. За результатами на 2017 рік STRABAG SE побудував в Росії більше 100 об'єктів різного призначення, включаючи банківські, офісні, торгові та житлові, загальною площею близько 3,5 млн кв.м.

На фото: штаб-квартира компанії у Братиславі

QHA