АНКАРА -

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) 18 жовтня прийме остаточне рішення з питання виділення 500 млн доларів на реалізацію проекту «Трансанатолійський трубопровід» (TANAP), загальна вартість якого оцінюється у 8,6 млрд доларів США.

У прес-релізі ЄБРР зазначається, що Всесвітній банк раніше затвердив рішення про виділення 800 млн доларів на реалізацію TANAP, а Азіатський банк розвитку виділив під цей проект ще 600 млн доларів.

Привертається увага до значущості проекту TANAP для забезпечення енергобезпеки Туреччини та Європи в цілому.

Звертається увага на те, що у період будівництва TANAP роботою будуть забезпечені більш 9 тис. осіб, а 300 осіб передбачається працевлаштувати на постійній основі.

Частка АТ «Південний газовий коридор» у проекті TANAP становить 58%. Якщо ЄБРР затвердить виділення 500 млн доларів, сумарні інвестиції компанії в проект TANAP складуть 5 млрд доларів.

 51% акцій АТ «Південний газовий коридор» належить уряду Азербайджану, 49% — Державній нафтовій компанії Азербайджану (SOCAR). Первісна пропускна здатність трубопроводу TANAP, як очікується, складе 16 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Близько шести мільярдів кубометрів буде поставлятися до Туреччини, а решта — до Європи.

Нагадаємо, Туреччина та Ізраїль мають намір до кінця року підписати угоду про будівництво трубопроводу потужністю 30 млрд кубометрів на рік для постачання газу з середземноморських родовищ Ізраїлю до ЄС.

ФОТО: інтернет

QHA