СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Генбанк звернувся до Міністерства економічного розвитку РФ з проханням про докапіталізацію на 5 млрд рублів шляхом випуску привілейованих акцій, які будуть сплачені облігаціями республіки Крим.

Генбанк знаходиться під санкціями Сполучених Штатів, введених через анексію Криму в 2014 році. На даний момент найбільший банк окупованого Криму на 50% належить «владі» Севастополя і Криму.

За словами джерела, банк готовий кредитувати кримських позичальників, але його обмежують нормативи достатності капіталу. За оцінками Генбанка, йому необхідна докапіталізація на суму не менше 2 млрд рублів, але оптимальний обсяг для нарощування кредитного портфеля і портфеля гарантій — 5 млрд рублів. На початок 2017 року власні кошти банку становили 2,97 млрд рублів.

Для нарощування портфеля в бюджеті окупованого Криму на 2017 рік необхідно передбачити можливість випуску облігацій в обсязі 5 млрд рублів, прийняти закон, який регламентує використання цінних паперів Криму для підвищення капіталізації регіональних банків, а також внести зміни у низку положень ЦБ РФ.

ФОТО: інтернет

QHA