КИЇВ (QHA) -

Згідно з оперативними даними відділу операційної діяльності ДП «Адміністрація морських портів України», вантажопереробка експортних вантажів у морпортах України склала 34 млн 300 тис. тонн, а імпортних — 6 млн 29 тис. тонн. Тим самим продемонстрував зростання на 2,4% і на 7,4%, відповідно, в порівнянні з аналогічними показниками 2016 року.

— Ми з обережним оптимізмом бачимо поступове збільшення обсягів перевалки вантажів у морських портах, що свідчить про відновлення економіки України. Ми констатуємо збільшення переробки олійних вантажів, обумовлене зростанням вітчизняного виробництва даної продукції, а також сприятливими цінами на світовому ринку. Крім того, приріст спостерігається у переробці зернових внаслідок рекордних показників збору врожаю попереднього року, — прокоментував результати перевалки керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

Сукупний обсяг переробки сухих вантажів склав 31,9 млн тонн, що на 6% вище за торішні показники. Лідерами у переробці суховантажів стали морські порти «Південний», Миколаїв, Чорноморськ та Одеса.

При цьому наголошується, що за звітний період морські порти України обробили 3569 суден, що на 4,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

ФОТО: інтернет
 

QHA