КИЇВ (QHA) -

Втрати України від ворожих дій Росії на морі за час окупації Криму вже досягли 20,61 млрд. грн.

Про це заявив адмірал, експерт з питань безпеки і оборони Ігор Кабаненко.

— На сьогодні прямі втрати України від ворожих дій Росії на морі за час анексії Криму склали 20,61 млрд. грн. Цієї суми було б достатньо для створення асиметричних військово-морських можливостей, призначених для адекватного реагування на існуючі загрози на морі та їхнього відведення від України, а також вирішення нагальних житлових проблем військових моряків в Одесі, Миколаєві та інших базах і гарнізонах. Було б досить ..., — сказав він.

За його словами, після кримських подій Україна втратила Північно-Булганакське, Східно-Казантипське і Стрілецьке газові родовища в Азовському морі, Одеське, Голіцинське, Архангельське і Штормове — у Чорному.

— Через будівництво Кримського мосту держава обмежена в портовій діяльності на Азовському морі. Слід відверто визнати: наші інтереси, інфраструктура і суверенні права на море уразливі та потребують надійного захисту, — зазначив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окупація Кримського півострова Російською Федерацією у 2014 році сприяла різкому погіршенню економічної ситуації всередині країни.

Джерело: День

QHA