КИЇВ (QHA) -

Міжнародна організація міграції та Німецький банк розвитку KfW, який діє від імені Німеччини, підписали угоду про реалізацію дворічного проекту, що передбачає допомогу 2 тисячам переселенців у створенні умов для самозабезпечення, повідомляє кореспондент QHA.

— Будуючи присутніми і розвиваючи програми у східних областях України, ми знаємо, що в середньому у господарства ВПО є близько 2 100 грн в місяць. Це настільки мало, що є навіть меншою сумою, ніж прожитковий мінімум, встановлений Міністерством соціальної політики України. Саме тому портфоліо МОМ включає як надання гуманітарної допомоги, так і допомоги для раннього відновлення і стабілізації, заявив глава представництва МОМ в Україні Томас Лотар Вайс.

Проект планується реалізувати протягом двох років.

Загальна сума проекту становить 5 млн євро, в рамках договору. Ми готові підтримувати подальші проекти і програми після виконання цього проекту від імені уряду Німеччини, заявила керівник проекту розвитку фінансової системи департаменту "Східна Європа" KfW Юдіт Бенке.

Інформаційну кампанію в регіонах і первинний відбір проводитимуть партнерські організації.

У нас є партнери в усіх областях України, вони дуже досвідчені, бо вже працюють з нами протягом тривалого часу. Вони проводитимуть інформаційну кампанію і оголошуватимуть про цей проект у своїх регіонах для того, щоб усі мікропідприємці-ВПО, зацікавлені в тому, щоб розширити власну справу, могли подати свої заявки. В рамках проекту, податися на грант зможуть як ВПО, так і приймаючі громади, повідомила координатор Програми з надзвичайних ситуацій і стабілізації Міжнародної організації з міграції Естер Руїз де Азуа.

Після попереднього відбору, МОМ організовує тренінги з фінансового менеджменту, бухгалтерського обліку та інших необхідних для відкриття власного бізнесу курсів. Потім бенефіціари мають скласти бізнес-план, після затвердження якого будуть виділені гранти в негрошовій формі, відповідно до трьох категорій: гранти на самозайнятість — 650 євро, гранти для мікробізнесу — 2500 євро і гранти на розвиток — до 5 тис євро.

Щоб оформити заявку на грант, потрібен мінімальний набір документів: паспорт для гранту на самозайнятість, а для грантів на розвиток вже наявного бізнесу також треба буде надати документи про реєстрацію підприємства.

QHA