КИЕВ (QHA) -

Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін розповів журналістові Олександру Вороніну в ефірі Радіо Hayat про питання, які були  вирішені на цьому тижні роботи його відомства.

Радіо Hayat: Що відбулося в роботі вашого органу влади за минулий тиждень?

Борис Бабін: Якщо не брати поточні моменти, ми зосередилися на низці основних питань. Насамперед це стосується надання адміністративних послуг населенню. Це питання паспортизації, ми моніторимо ситуацію з органами державної міграційної служби, які видають паспорти кримчанам. Ми цього тижня зробили позаплановий виїзд до Каланчака та Чаплинки, подивилися, яка ситуація в міграційній службі, в цих органах влади. Скажу одразу, що є великі проблеми, певні питання.

Будь-яка людина, яка має здоровий глузд, під’їжджаючи до паспортного столу, бачить, на жаль, негативні фактори у вигляді посередників, які там крутяться. Одразу можна казати, що у цих двох регіонах, підрозділи міграційної служби, на жаль, не обладнані належним чином для прийому громадян. Там немає, де очікувати. Наприклад, в Каланчаку ремонт райвідділу (міграційна служба фактично знаходиться всередині приміщення), люди стоять на вулиці, їх запускають через КПП райвідділу. У Чаплинці абсолютно маленький підрозділ, величезна жива черга. Ми це побачили, ми будемо вирішувати питання дообладнання цих об’єктів, можливо, розширення штату і приведення до ладу того, що там працює. Тут величезне питання до органів міграційної служби. Я сподіваюся, що ми вийдемо на певне порозуміння з  ними, бо тут ми маємо насамперед технічні проблеми для кримчан. Крім того, є проблеми ставлення до кримчан, вони, на жаль, досі не вирішені. Є різне ставлення до осіб, які приїжджають оформлювати паспорти в різних підрозділах. Це також проблема. В Херсоні ситуація перебуває під контролем. Ми надалі вирішуємо проблему центрів надання адміністративних послуг. Зараз ми офіційно звертаємося до усіх зацікавлених територіальних громад Херсонської області з пропозиціями, зокрема до об’єднаних територіальних громад, будемо це відпрацьовувати.

Також минулий тиждень – це безпекові питання, бо доволі напружена ситуація в країні, є загрози відповідних негативних актів з боку окупаційної влади, влади держави-агресора. Це може бути не лише на Донбасі, а в будь-якій місцевості. Лінія розмежування з окупованими територіями, наближені райони, на жаль, не є виключенням. Ми приділяємо велику увагу цим питанням.

Ще ми плідно працюємо над розширенням санкційних списків, ми подали голові держави пропозиції з цього приводу щодо тих підприємств та установ, які незаконно працюють на окупованих територіях, які сприяють державі-окупанту, продовженню агресії на окупованих територіях.

Далі ми ще працюємо за підсумками нашого засідання в Генічеську. Ми готуємо відповідні матеріали на розгляд усіх зацікавлених органів, реакція буде зваженою, але неприємною для ворогів України.

Ми готуємо наступну нараду щодо Каланчацького та Чаплинського районів. Наступне засідання робочої групи буде саме там. Ми будемо опрацьовувати ситуацію з  усім комплексом питань, зокрема з КПВВ. Ми подивилися, що відбувається на КПВВ Чаплинка, навколо нього, зрозуміли, що ті особи, які кажуть про те, що це КПВВ і далі має працювати без додаткового фінансування, мабуть, або ніколи там не були, або не можуть порівняти те, що бачили, і те, що хочуть транслювати далі. Ми переконалися в тому, що наша позиція конструктивна, вона спирається не лише на підтримку силових та безпекових органів, але і на здоровий глузд. Тому ми будемо продовжувати нашу діяльність щодо організації облаштування КПВВ.

Радіо Hayat: Департамент освіти Херсонської обласної державної адміністрації оприлюднив результати вступу до ВНЗ абітурієнтів з Криму. У вас є якась інформація?

Борис Бабін: Остаточної інформації ще немає, бо кампанія триває до 30-го числа. Там зараз набирають людей на контрактну форму навчання, але ця контрактна форма може перетворитися на бюджетну. Зараз ВНЗ працюють, щоб отримати дозвіл Міносвіти перевести кримчан на бюджетну форму навчання, бо бюджетна квота не вибрана, вона є дуже великою. Мабуть, ВНЗ це питання вирішать. У нас наступного тижня заплановані зустрічі з колективами кримчан, які навчаються у ВНЗ Херсонщини.

Радіо Hayat: На цьому тижні ООН оприлюднила чергову доповідь щодо ситуації з правами людини в  анексованому Криму. Так сталося, що в ці дні окупаційний російський суд  виніс вирок заступнику голови Меджлісу Ільмі Умерову. Як би ви як правник прокоментували цей факт?

Борис Бабін: Росіяни зайняли позицію “глухой несознанки”, вони відкидають норми міжнародного права, вимоги міжнародних організацій. Це може тривати певний час, але для таких держав наслідки завжди є доволі однаковими і невідворотними. Це стан “глибокого алкогольного сп’яніння”. Він певний час триває, але потім буде тверезіння. Що більше держава-агресор зараз вживає безглуздих дій, тим буде більш тверезою потім. Можна казати, що цей так званий вирок квазісуду, карального органу окупаційної влади, щодо пана Умерова за визначенням є протиправним, є черговим злочином окупаційної влади, він є злочином в багатьох ступенях. Це обмеження прав людини, порушення права свободи висловлювання, нехтування усіма процесуальними нормами, порушення права на справедливий суд, бо судили так звані судді - колишні українські судді, які зрадили присязі, а зараз вислужуються перед своїм і російськими господарями за якусь додаткову кістку чи клаптик. Дуже сумно, але так воно є. Так само щодо колишніх прокурорських робітників, які зрадили Батьківщину, а сьогодні намагаються довести лояльність новим панам. Нехай доводять, покарання для них буде неминучим. Хотілося б додати, що ми всі розуміємо: вирок, який винесли пану Умерову, має за мету вичавити пана Умерова з Криму, бо росіяни скажуть, що в Криму немає такого місця, де він може перебувати за вироком, тому ми побоюємося, що його силоміць депортують з Криму в РФ. Мета цього вироку – не лише залякування кримськотатарської громади, не лише покарання свободи слова, свободи громадської позиції пана Умерова, а й спроба ізоляції другого керівника Меджлісу.

Ці злочини російської влади щодо ізоляції та практично депортації найкращих представників кримськотатарського народу є прямим доказом замислу РФ щодо продовження політики геноциду кримськотатарського народу.  Ми будемо робити все від нас залежне, щоб ці умисли ніколи не стали реальністю.

Радіо Hayat: 10 вересня у Севастополі відбулися так звані вибори так званого губернатора. Чи є у вас якісь відомості щодо міжнародної реакції на цю подію?

Борис Бабін: РФ всіляко прагне довести світовій спільноті, що вона не є окупантом, що у Криму нібито законна влада, і робить якісь фейкові шоу, які вони називають виборами. В РФ як такій сьогодні немає виборів, бо усі міжнародні структури однозначно кажуть: все, що називається виборами в РФ, подібне до виборів на Кубі та в Північній Кореї, Китаї. З демократичною процедурою виборів це має лише спільну назву та формальні процедури. Хотілося б відзначити, що населення Криму адекватно на це реагує.  Подивіться на те, що вони проголосили щодо так званої явки на цих виборах. Навіть з усіма накручуваннями, вкиданням бюлетенів (бо без цього нічого не можна зробити), навіть з маніпуляціями, за голосування з солдатами окупаційної армії вони набрали 20% участі у виборах. Вони самі себе викривають цим шоу, ми це прекрасно бачимо.

Радіо Hayat: У якому зараз правовому стані знаходиться морська акваторія?

Борис Бабін: Щоб вигравати якісь морські арбітражі, треба навести лад у себе вдома. На жаль, у нас сьогодні немає ладу в морській сфері. Той, хто контролює Чорне і Азовське море, контролює Крим. Російська агресія і анексія Криму неможливі були б, якби в Україні було б нормальне військово-морське управління, якби у нас була адекватна політика в сфері торгівельного мореплавства.

Тотальна корупція, насиченість фанатами “русского мира” і агентами ФСБ, яка тривала і триває і в Міністерстві інфраструктури, і в Адміністрації морських портів України, призвели до того, що маємо.

У нас в Україні на сьогодні немає окремої морської адміністрації. Нещодавно Кабмін розпочав процес її утворення.

Адміністрація морських портів України хоче, щоб Кабмін дав дозвіл на заходи в порти окупованого Криму і на оплату росіянам за прохід українськими суднами через Керченський канал, тобто державне підприємство України прямо лобіює інтереси держави-агресора у сфері легітимізації окупації Криму, використання Керченської протоки. Ми знаємо це, ми на це будемо реагувати. Усі ці товариші не отримають те, що хочуть.

Радіо Hayat: Чи є уже реакція з боку силових структур щодо повідомлень про колаборантів?

Борис Бабін: За певними напрямками тривають оперативні заходи. Щодо публічних заходів, то у нас уже є кілька актів реагування від уряду України. Ми маємо доручення щодо охорони та оборони окремих об’єктів, які не зовсім сумлінно охоронялися. Це пов’язані з Кримом об’єкти.

Радіо Hayat: Що ви запланували на наступний тиждень?

Борис Бабін: Протягом наступного тижня ми працюємо з територіальними громадами щодо утворення центрів надання адміністративних послуг, відвідуємо Арабатську стрілку з представниками “Чорноморнафтогазу”. Там ми будемо відпрацьовувати питання, пов’язані з діяльністю цією компанії, з видобуванням вуглеводнів на шельфі Азовського моря. 

Джерело: Радіо Hayat

QHA